Jak uruchomić E-TOLL?

Artykuł sponsorowany

System E-TOLL to specjalny system poboru opłat na autostradach. Jego działanie opiera się na wykorzystaniu nowoczesnej technologii, która poprzez pozycjonowanie satelitarne wyznacza pozycję danego pojazdu. Na podstawie uzyskanych danych system nalicza opłaty za przejazd. System E-TOLL ma za zadanie usprawnić ruchu drogowego, a także zwiększyć komfortu podróżowania.

Jak korzystać z systemu  E-TOLL?

Aby uruchomić system E-TOLL i skorzystać z jego zalet, należy wykonać kilka kroków. Należy założyć konto na oficjalnej stronie rządowej etoll.gov.pl. Jeżeli dużo podróżujemy lub jesteśmy zawodowymi kierowcami, dobrym wyborem będzie zaopatrzenie się także w odpowiednie urządzenie przeznaczone do systemu opłat drogowych. Można je kupić na przykład pod niniejszym adresem https://etoll.pl. Co należy zrobić, aby uruchomić E-TOLL?

  1. Zaopatrzenie się w nadajnik

Pierwszym krokiem jest zaopatrzenie się w nadajnik, który pozwala na automatyczne pobieranie opłat za przejazd. Nadajnik można otrzymać w siedzibie operatora systemu E-TOLL, czyli firmie Autostrada Eksploatacja SA, lub w sklepach motoryzacyjnych oraz na niektórych stacjach benzynowych.

  1. Aktywacja nadajnika

Po uzyskaniu nadajnika należy go aktywować, czyli zarejestrować w systemie E-TOLL. Aby to zrobić, należy wypełnić formularz rejestracyjny, który powinien zawierać takie informacje jak numer rejestracyjny pojazdu, dane kierowcy oraz numer konta bankowego, skąd będą pobierane opłaty. Formularz rejestracyjny można wypełnić online na stronie internetowej operatora systemu E-TOLL lub wypełnić go osobiście w siedzibie operatora.

  1. Montaż nadajnika

Kiedy nadajnik zostanie zarejestrowany, należy go zamontować na przedniej szybie pojazdu. Nadajnik powinien być zamontowany zgodnie z instrukcją producenta, w miejscu optymalnym dla odbioru sygnału. W przypadku samochodów z tzw. naklejkami przeciwsłonecznymi na przedniej szybie należy pamiętać o zamontowaniu nadajnika na wolnej powierzchni, aby zapewnić prawidłowe działanie systemu.

  1. Pobieranie opłat

Po zainstalowaniu nadajnika i aktywacji go w systemie E-TOLL kierowca może zacząć korzystać z systemu. Podczas jazdy przez bramki opłat, nadajnik automatycznie pobiera opłatę za przejazd. Kierowca może sprawdzić historię swoich przejazdów i pobranych opłat na stronie internetowej operatora systemu E-TOLL.

Warto pamiętać, że system E-TOLL nie jest jedynym sposobem na opłacanie przejazdów autostradami i drogami ekspresowymi w Polsce. Kierowcy mogą również korzystać z tradycyjnych bramek opłat, w których można płacić gotówką, kartą płatniczą lub kartą kredytową. Jednakże korzystanie z systemu E-TOLL zapewnia wygodę i oszczędność czasu, co przyczynia się do poprawy komfortu podróży.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.