Briefvehicle » Rusza pierwsza edycja Retro Festiwalu w Krakowie!

Rusza pierwsza edycja Retro Festiwalu w Krakowie!

Rusza pierwsza edycja Retro Festiwalu w Krakowie!

16 października rozpocznie się pierwsza historyczna edycja Retro Festival Kraków. W programie ciekawe warsztaty, targi vintage, koncerty i retro spacer po ulicach Krakowa.

Co będzie się działo podczas festiwalu?

Inauguracja Retro Festivalu rozpocznie się od spektaklu muzycznego “Retro Woman” w Chicago Jazz Klubie. Na scenie wystąpi artystka Teatru VIS a VIS Dorota Bułakowska. Sobotnie atrakcje rozpoczną targi polskich marek w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay. Dodatkowo odbędzie się pokaz mody historycznej, wykład o George Sand i Fryderyku Chopinie, warsztaty z plecenia warkocza francuskiego, holenderskiego i klasycznej słowiańskiej korony, a także pokaz przygotowany przez międzynarodową gwiazdę burleski – Red Juliette, której występ inspirowany jest paryskim kabaretem lat 20. W niedziele będzie można nauczyć się szycia spodni w stylu lat 30., sprawdzić co skrywały kosmetyki kobiet żyjących ponad 100 lat temu oraz samodzielnie stworzyć takie ekologiczne specyfiki. Pierwszą edycję festiwalu w stylu retro zakończy uroczysty koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu Klezmorim Trio w restauracji hotelu Klezmer Hois.

Wydarzenia zaplanowane podczas Retro Festival Kraków odbędą się w większości w formie stacjonarnej, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Kilka z nich będzie można również odnaleźć on-line na oficjalnej stronie festiwalu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.