Briefvehicle » Wyjątkowy koncept Hyundaia – firma szykuje się na podbój rynku w USA

Wyjątkowy koncept Hyundaia – firma szykuje się na podbój rynku w USA

Wyjątkowy koncept Hyundaia – firma szykuje się na podbój rynku w USA

Koreański potentat na rynku motoryzacyjnym chce mocno wejść na amerykański sektor transportu towarowego. Hyundai wprowadza prototyp amerykańskiej ciężarówki, pod nazwą HDC-6 Neptune. Projekt jest wyjątkowy pod wieloma względami.

Po pierwsze, amerykańska ciężarówka będzie bardzo ekologiczna i oszczędna. Choć jej gabaryty niczym nie odbiegają od znanych dziś w USA ciągników siodłowych, to ma wyjątkowo opływowe kształty i owalną bryłę. Amerykański pojazd od koreańskiego producenta nie będzie też miał wydłużonego silnika, tak charakterystycznego dla motoryzacji zza oceanu. W środku będzie bardzo dużo miejsca. Kierowca będzie mógł liczyć na sporą sypialnię i pomieszczenie użytkowe.

Drugi wyjątkowo wyróżniający akcent to zasilanie wodorowe. Dodatkowo naczepa ciągnika może być chłodzona ciekłym azotem. Wszystko to ma być tanie, bezgłośne i ekologiczne.

Kiedy Hyundai chce wprowadzić swój projekt na rynek w USA? Najpewniej za 3-4 lata. Biorąc jednak pod uwagę innowacje w nim zastosowane, data wydaje się naprawdę bliska naszej wyobraźni.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.