Rusza pierwsza edycja Retro Festiwalu w Krakowie!
Polskie

Rusza pierwsza edycja Retro Festiwalu w Krakowie!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

16 października rozpocznie się pierwsza historyczna edycja Retro Festival Kraków. W programie ciekawe warsztaty, targi vintage, koncerty i retro spacer po ulicach Krakowa.

Co będzie się działo podczas festiwalu?

Inauguracja Retro Festivalu rozpocznie się od spektaklu muzycznego “Retro Woman” w Chicago Jazz Klubie. Na scenie wystąpi artystka Teatru VIS a VIS Dorota Bułakowska. Sobotnie atrakcje rozpoczną targi polskich marek w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay. Dodatkowo odbędzie się pokaz mody historycznej, wykład o George Sand i Fryderyku Chopinie, warsztaty z plecenia warkocza francuskiego, holenderskiego i klasycznej słowiańskiej korony, a także pokaz przygotowany przez międzynarodową gwiazdę burleski – Red Juliette, której występ inspirowany jest paryskim kabaretem lat 20. W niedziele będzie można nauczyć się szycia spodni w stylu lat 30., sprawdzić co skrywały kosmetyki kobiet żyjących ponad 100 lat temu oraz samodzielnie stworzyć takie ekologiczne specyfiki. Pierwszą edycję festiwalu w stylu retro zakończy uroczysty koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu Klezmorim Trio w restauracji hotelu Klezmer Hois.

Wydarzenia zaplanowane podczas Retro Festival Kraków odbędą się w większości w formie stacjonarnej, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Kilka z nich będzie można również odnaleźć on-line na oficjalnej stronie festiwalu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo dobrać końcówki wydechu do twojego samochodu – praktyczny poradnik
Jak prawidłowo dobrać końcówki wydechu do twojego samochodu – praktyczny poradnik
Dowiedz się, jak właściwie dobierać końcówki wydechu do swojego samochodu! Nasz praktyczny poradnik wprowadzi Cię w tajniki poprawnego doboru i pomoże zoptymalizować wydajność Twojego auta.
Poznaj korzyści z używania pieców piekarniczych
Poznaj korzyści z używania pieców piekarniczych
Jeśli chcesz, aby twoje wypieki były zawsze perfekcyjne, zainwestuj w profesjonalne piece piekarnicze. Przekonaj się sam, jak wiele korzyści mogą przynieść twojej piekarni.
Jak ekologiczne posadzki przemysłowe wpływają na ochronę środowiska?
Jak ekologiczne posadzki przemysłowe wpływają na ochronę środowiska?
Dowiedz się, jak ekologiczne posadzki przemysłowe poprawiają życie na Ziemi, przyczyniając się do ochrony środowiska. Odkryj, jak stosowanie zrównoważonych rozwiązań przemysłowych pomaga w zachowaniu bioróżnorodności i minimalizacji szkodliwych emisji.
Ostatnie wpisy