Zloty Citroenów w Europie – poznaj największe eventy
Na świecie

Zloty Citroenów w Europie – poznaj największe eventy

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Marka Citroen może pochwalić się nie lada zapleczem pod względem społeczności. Francuski koncern stał się obiektem westchnień wielu miłośników czterech kółek na całym świecie, którzy ciągle szukają okazji, aby spotkać się w swoim nietypowym gronie. W Europie odbywa się wiele prestiżowych zlotów skupionych wokół pojazdów ze stajni Andre Citroena. W tym artykule przedstawiamy zestawienie największych zlotów Citroenów.

Inspired by You 

Nie bez powodu właśnie to hasło od ponad stulecia przyświeca francuskiemu koncernowi motoryzacyjnemu. Inspired by You (tł. zainspirowany przez Was) zdradza podejście zarządu, inżynierów i projektantów do rynku konsumenckiego. Citroen rzetelnie i skrupulatnie bada potrzeby swoich klientów, aby dostarczać im coraz to lepsze i bardziej komfortowe rozwiązania w swoich pojazdach. 

Producent skupia uwagę na potrzebach konsumenckich, co przyciąga spore grono sympatyków na całym świecie. Bo przecież, nie da się odmówić Citroenowi stworzenia jednych z najbardziej kultowych pojazdów w historii motoryzacji. Zarówno klasyki, jak i modele nowszych generacji cieszą się sympatią motoryzacyjnego świata, który w ramach wdzięczności organizuje liczne zloty na terenie całej Europy i nie tylko. Które z nich są najciekawsze?

Zlot Stulecia

Z racji tego, że zlot ten odbył się rok temu, w naszym zestawieniu znalazł się za sprawą doniosłości tego wydarzenia. W dniach 19-21 lipca ubiegłego roku odbył się zlot z okazji stulecia istnienia marki Citroen. Nietuzinkowe wydarzenie miało miejsce we francuskim La Ferté-Vidame w regionie Perche. 

Zlot został zorganizowany przez Amicale Citroën & DS France i L’Aventure Peugeot Citroën DS pod oficjalnym patronatem Citroena. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami graficznymi i wideo z tego wyjątkowego wydarzenia na skalę światową. 

Światowy zlot Citroenów SM

To przyszłoroczne wydarzenie organizowane jest przez norweskie stowarzyszenie skupione wokół Citroenów SM. Event ten w całości będzie poświęcony właśnie temu klasykowi. Citroen SM to ikona motoryzacji stworzona we współpracy z włoskim Maserati i po raz pierwszy zaprezentowana w roku 1970.

Przyszłoroczne wydarzenie będzie miało miejsce wśród norweskich fiordów. Nie bez kozery organizatorzy wybrali właśnie to miejsce. Krajobraz pełen cudów natury to idealne miejsce, aby przeprowadzić zlot. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-24 maja 2021 roku. Zapraszamy na oficjalną stronę www.smnor21.com po więcej informacji. Na miejscu nie może zabraknąć żadnego miłośnika francuskiej marki.

CitroExpo – Rassemblement international de Citroën

Jest to kolejne wydarzenie na naszej liście, które odbędzie się w roku 2021. 1 i 2 maja na sali Evenementenhal w holenderskim Gorinchem odbędzie się Ogólnoświatowy Zlot Citroena. Jak twierdzą sami organizatorzy, nie będzie to event wyłącznie dla miłośników Citroenem, ale również dla tych, którzy dopiero planują przygodę z tą gałęzią francuskiej motoryzacji. 

Organizacją zajmuje się profesjonalny zespół, który zagwarantuje o spełnienie najwyższych standardów. Podczas CitroExpo będzie można wziąć udział w wiele atrakcjach, które umilą czas wszystkim miłośnikom czterech kółek. Co ciekawe, CitroExpo to również miejsce, w którym najmłodsi znajdą coś dla siebie – w końcu dzięki temu nowa generacja będzie mogła pokochać kultową francuską historię motoryzacji i odnaleźć się w tej zróżnicowanej społeczności.

World Meeting of 2CV Friends

Nie bez przyczyny nasze zestawienie największych eventów poświęconych Citroenowi zamyka właśnie to wydarzenie. Światowy Zlot Citroena 2CV to coroczny event, który przyciąga fanów kultowego modelu. 23. edycja miała miejsce w Toruniu, którego ulice zalała rzeka klasyków motoryzacji. Była to nie lada gratka i niespotykana okazja, aby zobaczyć na własne oczy Citroeny 2CV.

Przyszłoroczna 24. edycja odbędzie się w Szwajcarii między 27 lipca i 1 sierpnia. Warto zwrócić uwagę na ten event nie tylko ze względu na jego unikatowość, ale również na okazję na zwieńczenie wakacyjnego turnusu po europejskich zlotach Citroena. Przyszłoroczny kalendarz będzie wyjątkowo napięty. Nie może Was tam zabraknąć!

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo oznakować obszary mieszkalne dla poprawy bezpieczeństwa?
Jak prawidłowo oznakować obszary mieszkalne dla poprawy bezpieczeństwa?
Dowiedz się, jak odpowiednie oznakowanie zwiększy bezpieczeństwo w obszarach mieszkalnych. Odkryj praktyczne kroki i wskazówki, które pomogą Ci stworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko.
Zasady działania i znaczenie skutecznych systemów zabezpieczających w technologii fotowoltaicznej
Zasady działania i znaczenie skutecznych systemów zabezpieczających w technologii fotowoltaicznej
Odkryj jak działają systemy zabezpieczające w technologii fotowoltaicznej i dowiedz się, dlaczego są one kluczowe dla efektywnego wykorzystania energii słonecznej.
Poznaj korzyści z używania pieców piekarniczych
Poznaj korzyści z używania pieców piekarniczych
Jeśli chcesz, aby twoje wypieki były zawsze perfekcyjne, zainwestuj w profesjonalne piece piekarnicze. Przekonaj się sam, jak wiele korzyści mogą przynieść twojej piekarni.
Ostatnie wpisy